IndeksFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Może coś nowego? [koordynator wita]

Go down 
AutorWiadomość
Kolonista

Liczba postów : 256

Karta Postaci
Profesja Główna: Trener
Starter: Shinx

PisanieTemat: Może coś nowego? [koordynator wita]   Sro 05 Lut 2014, 01:14

Mało coś tych propozycji, więc może ja coś nabazgrolę.
A więc:
Może nowy tryb walki na arenie? Coś dla koordynatorów i nie tylko.
Ogólne zasady:
Tryb 1pierwszy, czyli 1vs1:
Jedyna różnica między walką zwykłą, a koordynatorską, to taka, że w koordynatorskiej liczą się punkty zdobyte dzięki atakom w określonym czasie czyli np po 4stronach koniec walki i podliczanie. Tu liczy się pomysłowość i strategia, nawet z przewagą typu można zdobyć mało punktów, ataki mają być widowiskowe! Sędzia wciela się w postać 4 postaci oceniających postępy, każdy z nich ma inne upodobania i charakter.
Tryb 2, tak zwany multiplayer:
Udział biorą min 4 osoby
Rozgrywane to będzie w 2 rundach. Pierwsza prezentuje naszego pokemona od jak najlepszej strony, a druga to walka na zasadach trybu pierwszego.
W większych pojedynkach, przykładowo 10 uczestników, przewidziane są nagrody, niezależne od lv'a. (typu kamienie evolucyjne, balle, jagody)

Jeżeli będziecie chcieli takie coś, napiszę bardziej szczegółowy opis, jak na razie narodził się tylko pomysł. (pisałem wszystko "na żywca", więc mogą pojawić się drobne powtórzenia itp.)

Jakieś pytania? Zawsze służę pomocą, zapraszam na PW
Powrót do góry Go down
luk1313

Liczba postów : 178

PisanieTemat: Re: Może coś nowego? [koordynator wita]   Sro 05 Lut 2014, 13:25

Mi ogólnie bardzo się podoba twój pomysł, ale musiałbyś to jakoś dokładnie rozpisać. Podoba mi się zwłaszcza drugi pomysł. Może dlatego że jestem zwolennikiem koordynatorów Very Happy

Walki:
Przygoda: 0W ; 0P ; 0R
Gracze: 0W ; 0P ; 0R
NPC: 1W ; 0P ; 0R
Pokedex: 3/718

Powrót do góry Go down
Vaphel
Admin

Liczba postów : 3156

Karta Postaci
Profesja Główna:
Starter:

PisanieTemat: Re: Może coś nowego? [koordynator wita]   Sro 05 Lut 2014, 13:47

Zgadzam się. Myślę, zę nawet mam na to pomysł. Nie potrzeba nowych działów, tylko zmiana w regulaminie stadionu i odpowiednie nazewnictwo tematów. Obgadamy to.

Liczba postów : 383

Karta Postaci
Starter: Skiddo

PisanieTemat: Re: Może coś nowego? [koordynator wita]   Czw 06 Lut 2014, 15:51

Ja jestem całkowicie za. Po pierwsze dlatego że koordynatorom też coś się należy od treningu, przecież nie szkolą poków marząc o lidze, ale w wstążkach. Po drugie dlatego że sam raz na jakiś czas lubię się oderwać od odznak i stoczyć koordynatorską walkę Razz

A tych chcę złapać;

Powrót do góry Go down
Kolonista

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Może coś nowego? [koordynator wita]   Czw 06 Lut 2014, 22:39

Surowa wersja zasad itp. dotyczących trybu pierwszego. (do oceny, ewentualnie poprawek):
Tryb pierwszy :
Walki rozgrywają się w systemie podobnym do zwykłych z małymi dodatkami
Sędzia wciela się w postacie 4 różnych osób o innych charakterach, które razem co jakiś czas dopowiadają coś do walki typu: WOW, nigdy czegoś takiego nie widziałem, niesamowite!
Pokemon posiada na początku 100%hp i 10pkt:
Punktacja
-Widowiskowa kombinacja (łączone ataki lub kontratak, ewentualnie genialny pomysł na obronę) +1pkt używającego
-Widowiskowy atak -2pkt przeciwnika (jeżeli nieudany -1pkt)
-Widowiskowa obrona +1pkt używającego
-Ocena jury od 1 do 2 pkt na plus, lub gdy im się nie spodoba na minus.
Za zwykłe ataki typu pchnięcie, bez kreatywnych rozwiązań brak punktacji

Limit stron walki ma być napisany w początkowym poście. (limit ten zastępuje limit czasowy).

Po zakończeniu walki, wygrywa osoba mająca największą ilość punktów, życie(hp) to kwestia poboczna i decyduje o wygranej, gdy liczba punktów po obu stronach jest taka sama.

10pkt przypada na wszystkie używane pokemony.

Przydział lv'a:
Gdy o pojedynku rozstrzyga ilość hp. 0,2lv
Gdy posiada się małą przewagę w punktach (2-4) 0.5lv
Gdy posiada się znaczną przewagę (5+) 1.0 lv
Gdy walka była zaciekła i wygrana była o włos, jeśli chodzi o punkty (1) 1.5lv (tylko wyjątkowe sytuacje)

Powrót do góry Go down
Kolonista

Karta Postaci

PisanieTemat: Re: Może coś nowego? [koordynator wita]   Pią 07 Lut 2014, 23:19

Do ewentualnych poprawek:

Tryb drugi:
Dzieli się na dwie rundy:
-Prezentacji
-Pojedynku
Mogą w nim brać udział 4 osoby lub więcej. (gdy liczba uczestników wynosi 10, zamienia się to w turniej i nagrody są o wiele większe)
Oprócz lv'a gracz dostaje różne itemy. (zaczynając od pospolitych, czyli pokeball, kończąc na skamielinach. Rzadkość zależy od ilości graczy)

Prezentacja- polega ona na pokazaniu swojego pokemona od jak najlepszej strony, zajmuje ona od 2-4 postów. Drogą eliminacji (kto najmniej ma punktów) odpada 50% biorących udział.

Oceniają ją 4os. w Jury. (wciela się w nie sędzia), każda osoba z Jury ma inny charakter, jak i zainteresowania, więc ocena może być różna.

Każda osoba z jury ocenia prezentacje w skali od 1-10.
Wyniki się sumuje, a następnie dzieli przez 4 (liczbę sędziów), w ten sposób wychodzi średnia, która decyduje o przejściu do kolejnej rundy.
Uwaga, w ocenie brane pod uwagę są także naklejki na bale, kolorowe "znaczki" i światła przy wyjściu pokemona. Wszystko brane jest pod uwagę.

Druga runda polega na walkach na zasadach trybu pierwszego, z tą różnicą, że wygrany przechodzi dalej i pojedynkuje się z kolejnym koordynatorem, który wygrał swoją walkę i tak drogą eliminacji dochodzimy do finału. Jeżeli w turnieju biorą udział 10+ osób nagrody przyznawane są 3 pierwszym miejscom.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Może coś nowego? [koordynator wita]   

Powrót do góry Go down

Może coś nowego? [koordynator wita]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wybory nowego mistrza FT
» Seś się wita, ahoy!
» Za flaszkę rakiji będę grzeczny(może) - Serbia wita (w końcu po kłopotach z lapkiem zrobione)
» Bagna Nowego Orleanu