PokeNova
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty

Go down 
3 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
McClane
Mistrz Gier
McClane


Liczba postów : 67
Join date : 13/11/2013
Age : 30
Skąd : Gdańsk

Karta Postaci
Profesja Główna:
Starter:

Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty
PisanieTemat: Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty   Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty EmptyCzw 26 Gru 2013, 19:24

W końcu nadszedł wyczekiwany dzień. Shinx zbudził cię z samego rana, niczym kot domagał się wyjścia na dwór. Otwierając zasłonięte okna wpuściłeś do pokoju pierwsze promienie światła. Dzień był piękny, słońce już świeciło, a z trudem doszukać się można było jakiejś chmury. Piękno życia w małym miasteczku, świeżo powietrze i wspaniały zapach pobliskich trwa i łąk. Ubierając się, zszedłeś na dół. Pierwsze co tam ujrzałeś był wzrok twoich rodziców. Mama szykowała ci pożywne śniadanie oraz prowiant na drogę. Tata zaś siedział cicho przy stole, czytając gazetę. Nie popierał on twojej decyzji, choć nigdy nie powiedział tego w prost, to przez oko traktował cię protekcjonalnie, trochę jak dziwadło. Według niego powinieneś siedzieć w pokoju i się uczyć. Mama jednak przekonała go, że podroż może jedynie pozytywnie wpłynąć na ciebie.
- Gotowy na swój wielki dzień? - spytała się z promiennym uśmiechem, kładąc na stole twój ulubiony posiłek.
W kuchni pojawił się Shinx, który powrócił z porannego spaceru. Pokemon automatycznie podszedł do swojej wypełnionej po brzegi miski i zaczął z niej jeść.
Powrót do góry Go down
Kolonista

Kolonista


Liczba postów : 256
Join date : 24/12/2013
Skąd : Polonia

Karta Postaci
Profesja Główna: Trener
Starter: Shinx

Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty
PisanieTemat: Re: Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty   Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty EmptyCzw 26 Gru 2013, 20:39

-Jestem gotowy jak nigdy przedtem-powiedział uśmiechając się lekko w storę mamy.

Rozglądał się ostatni raz po swoim domu chcąc pożegnać się z codziennością.
Następnie zerknął kątem swego lewego oka na ojca zasłaniając grzywą prawe, by nie zwracać zbytniej uwagi.

-No dobra Shinx, wyrwijmy się wreszcie z tego przeklętego miasta - szepnął pokemonowi do ucha gdy zaczął powoli przemieszczać się w stronę drzwi.

Po drodze spojrzał jeszcze za siebie, spodziewając się jakiegoś dobrego słowa na drogę od taty. Gdy doszedł już do drzwi, powoli chwycił za klamkę i gdy miał już wychodzić, zerknął za siebie i z wielkim uśmiechem na twarzy zawołał swego pokemona przy okazji żegnając swoich rodziców:

-Do zobaczenia, choć Shinx, na nas już czas..
Powrót do góry Go down
McClane
Mistrz Gier
McClane


Liczba postów : 67
Join date : 13/11/2013
Age : 30
Skąd : Gdańsk

Karta Postaci
Profesja Główna:
Starter:

Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty
PisanieTemat: Re: Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty   Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty EmptyPią 27 Gru 2013, 16:55

- Och, będę trzymała kciuki, no i odzywaj się często! - rzuciła ci mama na pożegnanie.
Ojciec tylko wyściubił nosa znad gazety.
- Trzymaj się młody - rzekł sucho, po czym wrócił do czytania. Czułeś, że dyskusja słuszności twojego wyjazdy jeszcze się nie skończyła, na szczęście już nikt nie mógł cię powstrzymać.
Pierwsze co ujrzałeś gdy wyszedłeś z domu była niezwykle znajoma twarz. Shark, bo taki przydomek sobie sam wybrał. Chłopak w twoim wieku, z którym miałeś wątpliwą przyjemność uczęszczania do szkoły. Bogaty i zbyt pewny siebie bachor, który uwielbiał się wywyższać się nad innymi. Shark był nazywa głównie dlatego, że na swoich krótkich niebieskich włosach miał irokeza w kształcie płetwy rekina. Ubierał się na błękitno i przeważnie miał na sobie wisiorek z zębem Sharpedo, podobno kryła się za nim pewna historia, jedna w odróżnieniu od innych dla ciebie była tyko bajką.
- No proszę, nasz dziwak wyrusza w podróż - oznajmił chłopiec, gdy tylko cię spostrzegł - myślisz, że to sprawi, że będziesz lepszy ode mnie? - mówiąc, splunął ci pod nogi.
Powrót do góry Go down
Kolonista

Kolonista


Liczba postów : 256
Join date : 24/12/2013
Skąd : Polonia

Karta Postaci
Profesja Główna: Trener
Starter: Shinx

Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty
PisanieTemat: Re: Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty   Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty EmptyPią 27 Gru 2013, 19:37

-Znowu Ty..?-powiedział pod nosem chłopak.
-Miałem początkowo wątpliwości co do podroży, ale widząc teraz Ciebie, jestem tego pewny.Spogląda "z byka" na Sharka, po czym wskazuje na swoje białe oko.
-Ono, ten dar od demona, pomorze mi kiedy zajdzie potrzeba.
Następnie spogląda ze strasznie poważną miną na niego..
-Chciałbyś może zawalczyć, taki sparing będzie idealny na start.
Co Ty na to?
Powrót do góry Go down
McClane
Mistrz Gier
McClane


Liczba postów : 67
Join date : 13/11/2013
Age : 30
Skąd : Gdańsk

Karta Postaci
Profesja Główna:
Starter:

Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty
PisanieTemat: Re: Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty   Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty EmptyPią 27 Gru 2013, 20:44

- Strasznie pyskaty się zrobiłeś - odparł ze złośliwym uśmiechem - chyba głowa sodowa uderzyła ci do głowy.
Shark wyprostował się i zaczął strzelać palcami w symbolu rozgrzewki.
- Widzę, że nasz dziwadło nie jest takie głupie, jak je zapamiętałem - zadrwił, próbując wyprowadzić cię z równowagi - a może te twoje kaprawe oko ci to podsunęło?
Im dłużej stałeś bez czynie, tym bardziej miałeś ochotę mu przywalić. Chłopak w końcu sięgnął do pasa.
- Wiesz, długo szukałem pokemona, który pasowałby do mojego wizerunku. Wydaje mi się, że takiego znalazłem.
Pojedynczym ruchem podrzucił kulisty przedmiot, z czerwonego światła wyłonił się mały smok o wielkiej gębie.
Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty 443
- Sharkdrake - oznajmij z nie ukrywaną dumą - i tak się przypadkiem składa, że ma całkowitą przewagę na tym twoim puszkiem. To co? Tak jak to się mówi, dziwadła przodem. - Shark wykonał półukłon z drwiącym uśmiechem.
Powrót do góry Go down
Kolonista

Kolonista


Liczba postów : 256
Join date : 24/12/2013
Skąd : Polonia

Karta Postaci
Profesja Główna: Trener
Starter: Shinx

Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty
PisanieTemat: Re: Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty   Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty EmptyPią 27 Gru 2013, 21:59

-No cóż, skoro Ty jesteś gotowy to ja nie będę gorszy.
Shinx, oto twój pierwszy przeciwnik.

~Z tego co widzę nie będzie to łatwy rywal, prawdopodobnie Shark nie odpuści tak łatwo i będzie ciągle atakował co możemy obrócić na naszą korzyść~

Podchodzi do pokemona i po cichu wydaje pierwsze insurekcję.

-Shinx, zaczekaj i nie atakuj jako pierwszy,  kiedy przeciwnik żuci się do ataku skontruj go Tackle'm.

-Dobra, wiesz co masz robić, liczę na ciebie!


~Ja tymczasem postaram się znaleźć jego słaby punkt za pomocą oka chociaż czarno to widzę~

Rozgląda się szukając czegoś ciekawego na obszarze wyznaczonym do walki.  


/   "~ " zaznaczyłem monologi/przemyślenia jak by co.
Powrót do góry Go down
McClane
Mistrz Gier
McClane


Liczba postów : 67
Join date : 13/11/2013
Age : 30
Skąd : Gdańsk

Karta Postaci
Profesja Główna:
Starter:

Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty
PisanieTemat: Re: Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty   Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty EmptySob 28 Gru 2013, 16:32

Shinx stanął przed tobą. Lwiątka było tak pewne siebie, że zastraszyło przeciwnika samym wzrokiem, tym samym osłabiając jego siłę.
Polem walki okazało się być twoim podwórkiem. Cyklopowa ścieżka zrobiona z kolorowych kamieni i krzaki nieopodal. Po prawicy znajdowało się drzewo w rozkwicie. Shark stał przy białej bramce, będąca wyjściem z twojej posiadłości.
- Chciałem być uczciwy i dać szanse zaatakować, ale skoro nie chcesz - oznajmij przeciwnik, widząc, że nie masz zamiaru zaatakować pierwszy - Sharkdrake, atak piaskiem!
Smok błyskawicznie zaczął kopać łapkami, piach zaczął lecieć prosto na lwiątko, skutecznie ograniczając jego widoczność.
- Teraz pchnięcie! - rozkazał Shark.
Gible rzucił się na Shinxa, ten zaś w ostatniej chwili odskoczył.

Shinx 100% Hp 75% Celności
Gible 100% Hp
Powrót do góry Go down
Kolonista

Kolonista


Liczba postów : 256
Join date : 24/12/2013
Skąd : Polonia

Karta Postaci
Profesja Główna: Trener
Starter: Shinx

Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty
PisanieTemat: Re: Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty   Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty EmptySob 28 Gru 2013, 17:29

~Tego niestety nie przewidziałem, widać że Shark nie jest od dziś z Gible'm.~

-Shinx, widzisz tamte krzaki?
Użyj Leer a następnie wskocz do nich!

Spogląda na drzewo..
Chłopak wiedział że nie może zaatakować bezpośrednio i starał się znaleźć sposób na wykorzystanie elementów otoczenia.

-Kiedy już tam się znajdziesz, czekaj na kolejną okazję aby go skontrować.


~Jeżeli uda mu się trafić leer, przy udanej kontrze zadamy więcej obrażeń~
Powrót do góry Go down
McClane
Mistrz Gier
McClane


Liczba postów : 67
Join date : 13/11/2013
Age : 30
Skąd : Gdańsk

Karta Postaci
Profesja Główna:
Starter:

Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty
PisanieTemat: Re: Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty   Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty EmptyNie 29 Gru 2013, 20:25

Shinx posłusznie zastraszył przeciwnika spojrzeniem, tym samym obniżając jego obronę. Następnie czmychnął przed kolejnym atakiem smoka i schował się w krzakach twojej mamy.
Mama dużo czasu spędzała w ogrodzie, uwielbiała pielęgnować i dbać o niego. Shinx w krzakach był częstym zjawiskiem. Pokemon umiał nie tylko poruszać się w nich tak, by niczego nie uszkodzić, lecz również robił to bezszelestnie.
- No proszę - rzucił pogardliwie Shark - dziwak do obrony używa roślinek swojej mamusi. Masz rację, nie zaatakuje cię tam, ale to się kwalifikuje jako poddanie się z twojej strony.
Jak na rozkaz Sharkdrake odsunął się na tyle od krzaków, że Shinx nie miał szans go zaatakować bez narażenia się na wykrycie.
Powrót do góry Go down
Kolonista

Kolonista


Liczba postów : 256
Join date : 24/12/2013
Skąd : Polonia

Karta Postaci
Profesja Główna: Trener
Starter: Shinx

Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty
PisanieTemat: Re: Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty   Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty EmptyNie 29 Gru 2013, 22:05

-Shinx, postaraj się narobić trochę hałasu poprzez bieganie pośród liści.
Jeżeli uda ci się rozkojarzyć przeciwnika, zaatakuj go z zaskoczenia (pchnięciem/tackle), po czym wskocz do krzaków ponownie się w nich chowając.


~Skoro sam nie chce zaatakować, my zaatakujemy ~
Joel zdał sobie sprawę, że samą obroną nie wygra i musi przejść do ofensywy.


Po chwili usiadł na ziemi i przyglądał się dalszemu przebiegowi bitwy.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty
PisanieTemat: Re: Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty   Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty Empty

Powrót do góry Go down
 
Uciekając przed ciemnością, Gra Kolonisty
Powrót do góry 
Strona 1 z 5Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Test Kolonisty
» Album Kolonisty

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokeNova :: Offtopic :: Archiwum Gier-
Skocz do: